Prof. dr Dijana Marković-Bajalović

• Međunarodno privredno pravo
  • Međunarodna trgovinska arbitraža

OBRAZOVANJE
  • Doktorske studije (PhD) – Pravni fakultet Univerziteta u Beogradu (1999)
  • Magistarske studije – Pravni fakultet Univerziteta u Beogradu (1989)
  • Osnovne studije – Pravni fakultet Univerziteta u Beogradu (1982)

REPREZENTATIVNE REFERENCE
  1. Parent Company Liability at the Crossroads of Company and Competition Law, „Liber Amicorum prof. dr Mirko Vasiljević“, Pravni fakultet Univerziteta u Beogradu, 2021, s. 39-52, COBISS.SR 380334177
  2. Competition Enforcement in the Western Balkan Countries -The Rule of Law Still Terra Incognita, Yearbook of Antitrust and Regulatory Studies, 2020, Vol 30(22), s. 27-66
  3. Pravo konkurencije Evropske unije – Opšta pitanja i Antitrust, EUCOMP – T&T concept, Sarajevo 2016.
  4. Pravo privrednih društava, Pravni fakultet u Palama, Istočno Sarajevo, 2011.
  5. Pravni aspekti liberalizacije međunarodnog prometa usluga – sa posebnim osvrtom na telekomunikacije, JP „Službeni glasnik“ Beograd i Pravni fakultet u Palama, Istočno Sarajevo-Beograd, 2011.