• Milica Filipović je doktorand Pravnog fakulteta Univerziteta Union u saradnji sa Pravnim fakultetom Univerziteta u Potsdamu, Nemačka. Milica je stekla zvanje mastera (LL.M) na Pravnom fakultetu Univerziteta Union 2010. godine, gde je i diplomirala 2008. godine.

Trenutno je advokat u regionalnoj advokatskoj kancelariji Karanović&Nikolić u Beogradu, gde savetuje klijente u svim oblastima privrednog prava, sa posebnim fokusom na: ugovore u privredi, regulatorna pitanja, IT, zaštitu ličnih podataka, pravila o anti-korupciji, farmaceutski i zdravstveni sektor, pravila o zaštiti potrošača, kao i intelektualnu svojinu.

Milica je stipendista DAAD-a (Nemačke službe za akademsku razmenu) i u okviru istraživačke stipendije za doktorske studije boravila je 2012. i 2013. godine na Univerzitetu Potsdam u Nemačkoj.

Milica je član Advokatske komore Beograda, Međunarodne advokatske komore (IBA), kao i ovlašćeni zastupnik pred Zavodom za intelektualnu svojinu Republike Srbije.

Recurring Event Event Series: Ljudska prava (predavanja)

Ljudska prava (predavanja)

21 decembra, 2021