• Željko Đurić je stekao 2012. godine zvanje mastera iz oblasti poslovnog prava, prava konkurencije i prava intelektualne svojine na Univerzitetu Kembridž u Velikoj Britaniji, a diplomirao je 2011. godine na Pravnom fakultetu Univerziteta Union u Beogradu. Trenutno je direktor kompanije Vetroelektrane Balkana koja se bavi razvojem i izgradnjom projekta vetroelektrane Čibuk 1 na području opštine Kovin.

Od 2014. godine je član radne grupe Ministarstva građevinarstva, saobraćaja i infrastrukture za izradu podzakonskih akata na osnovu Zakona o planiranju i izgradnji, a bio je i stalni član Zajedničke grupe Vlade Republike Srbije za sprovođenje strategije za unapređenje pozicije Srbije na rang listi Svetske banke o uslovima poslovanja (Doing Business).

Ispiti – prof. dr Tatjana Papić

Međunarodno javno pravo