• Igor je stekao zvanje master pravnika i diplomiranog pravnika na Pravnom fakultetu Univerziteta Union u Beogradu, a diplomiranog filozofa na Filozofskom fakultetu Univerziteta u Beogradu.

Trenutno radi u sopstvenoj advokatskoj kancelariji, a pored toga je i koordinator kursa italijanske kulture u organizaciji opštine Garnjano i Univerziteta u Milanu. Prethodno je radio u advokatskoj kancelariji Subašić iz Beograda. Bio je saradnik u nastavi na predmetima upravno pravo i ustavno pravo na Pravnom fakultetu Univerziteta Union u Beogradu. Bio je i sudijski pomoćnik u Višem sudu u Beogradu.

Igor je autor pravne analize odluka o osnivanju pravobranilaštva jedinica lokalnih samouprava pod pokroviteljstvom Stalne konferencije gradova i opština, kao i materijala za obuku, a bio je i mentor e-obuke na temu “Dobra uprava i rodna ravnopravnost u gradovima i opštinama” u organizaciji Stalne konferencije gradova i opština. Bio je i konsultant na projektima: “Popis poslova po sektorima na svim nivoima vlasti u Republici Srbiji”, Ministarstva državne uprave i lokalne samouprave za sledeće oblasti: veterina, zaštita bilja, zaštita životne sredine, obrazovanje i “Popis poslova po sektorima na svim nivoima vlasti u Republici Srbiji”, Ministarstva državne uprave i lokalne samouprave za sledeće oblasti: poljoprivreda, prostorno planiranje i urbanizam, zdravstvo. Konačno bio je i mentor e-obuke na temu “Decentralizacija i sistem lokalne samouprave u Srbiji u organizaciji Stalne konferencije gradova i opština, Beograd.

Autor je i koautor više naučnih članaka u domaćim i stranim naučnim časopisima i koautor je praktikuma iz upravnog prava na Pravnom fakultetu Univerziteta Union u Beogradu.

Ispiti – Doc. dr Aleksa Radonjić

Svojinsko pravo, Pravo potrošača